Zubni implantati i oralna kirurgija
Zubni implantati predstavljaju revolucionarni pristup u nadoknadi izgubljenih zuba. Oni su trajno rješenje koje pruža izgled, osjećaj i funkciju prirodnog zuba.
Implantati su izrađeni od titana, materijala koji je biokompatibilan s ljudskim tijelom, što omogućava da se implantat spoji s kostima čeljusti u procesu koji se naziva osteointegracija. Nakon što se implantat integrira s kostima, na njega se može postaviti krunica ili most, vraćajući pacijentu funkcionalnost i estetiku.
Važno je naglasiti da je uspjeh implantata uvelike ovisan o pravilnoj oralnoj higijeni i redovitim posjetima stomatologu. Također, pušenje može negativno utjecati na proces ozdravljenja i dugoročnu stabilnost implantata.
Zubni implantati i oralna kirurgija nude trajno rješenje za mnoge dentalne probleme, ali kao i svaki medicinski zahvat, dolaze s određenim rizicima. Stoga je ključno odabrati iskusnog oralnog kirurga i pratiti sve preporuke za brigu nakon zahvata.
Oralna kirurgija je grana dentalne medicine koja se bavi složenijim zahvatima poput vađenja zuba, operacije čeljusti i postavljanja implantata.
Oralna kirurgija zahtijeva preciznost i stručnost, te se obično izvodi pod lokalnom anestezijom. Postupci poput augmentacije kosti ili podizanja sinusa mogu biti potrebni kako bi se osiguralo dovoljno kosti za postavljanje implantata.
Stomatološka ordinacija Dentico visoko je specijalizirana u području implantologije i protetike.
PRF- Platelet rich fibrin
O primjeni, učinkovitosti i dobrobiti metode PRF u oralnoj kirurgiji i estetskim zahvatima na licu postoje brojni stručni radovi.
PRF metodu koristimo nakon vađenja jednog ili više zuba, koji se naknadno zamjenjuju dentalnim implantatima, te kod ostalih kirurških zahvata poput velikog i malog podizanja dna sinusa i augmentacije kosti.
Dobrobiti korištenja suvremene PRF metode su; ubrzano zarastanje rana, smanjenje boli nakon zahvata, te značajno smanjenje rizika od infekcije.
PRF metoda je sigurna, jednostava i bezbolna.
PRF protokol Sam proces započinje vađenjem male količine pacijentove krvi u epruvetu koja se zatim stavlja u posebni uređaj za centrifugiranje. Nakon centrifugiranja uzima se žuti sloj obogaćen trombocitima koji sadrži fibrin i aplicira se na mjesto kirurškog zahvata.